Inicjatorzy

Piotr Bolek
Programista, analityk, konsultant, kierownik projektów. Tłumacz literatury technicznej, autor artykułów dotyczących programowania oraz komputerowego przetwarzania danych tekstowych. Od końca lat 90. dyrektor IT w firmach zajmujących się wdrożeniami IT i tworzeniem oprogramowania. Od czasów studiów aktywnie zaangażowany w prace związane z rozwijaniem i propagowaniem wolnego oprogramowania. Członek Stowarzyszenia Grupa Użytkowników Systemu TeX (GUST) i Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa (PLUG). Od 2002 roku członek zarządu firmy 7bulls.com, a od grudnia 2011 roku prezes zarządu eLib.pl.

 

Adam Dawidziuk
Przedsiębiorca, manager i inżynier działającym w branży nowych technologii związanych z elektroniką i informatyką. Od 26 lat zajmuje się projektami innowacyjnymi, których celem było stworzenie, wyprodukowanie lub wprowadzenie na rynek nowych produktów. Współpracował z inwestorami, partnerami i klientami z wielu krajów Europy, Azji, obu Ameryk i Afryki Północnej. Działał również jako publicysta, trener i konsultant. Tłumaczył książki wydawane przez WNT. Zajmował się również składem publikacji. Członek Grupy Użytkowników Systemu TeX. Uzależniony od czytania. Bardzo ceni dobre pomysły typograficzne.

 

Mikołaj Topicha-Dolny
W 2003 otworzył Ośrodek Fundacji „Światło-Życie” w Warszawie, realizujący nowoczesne programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zawodowo jest specjalistą DTP, kierownikiem projektów, grafikiem. Od 2011 roku specjalista ds. nowoczesnego składu i koordynator procesu konwersji w eLib.pl, firmy zajmującej się tworzeniem systemów wspierających procesy wydawnicze, digitalizacją i archiwizacją zasobów, doradztwem w zakresie nowych technologii dla wydawców. Od roku 2012 zajmuje stanowisko dyrektora operacyjnego w eLib.pl.